Warning: require(StormTwitter.class.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 13

Warning: require(twitter-feed-for-developers-settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 14
Nový vůz od Faraday Future konečně představen – dojezdem i výkonem překonává Teslu – NaBaterku.cz
Zavřít

Nový vůz od Faraday Future konečně představen – dojezdem i výkonem překonává Teslu

ff91_iceland_02

Faraday Future nás několik posledních měsíců lákal na představení jejich prvního sériového modelu a před pár hodinami na veletrhu CES v Los Angeles jsme se konečně dočkali. Elektromobil má jméno FF91 a svými parametry se může měřit s těmi nejlepšími. Posuďtě sami: výkon 1050 koní, dojezd 608 km, baterie s kapacitou 130 kWh, zrychlení z nuly na sto za 2,39 sekund či podpora 200 kWh nabíjení, které by mělo automobil naplno nabít za méně než hodinu.

Co se implementovaných technologií, ani zde nechce Faraday Future zůstat pozadu a FF91 je napěchován nejmodernějšími vychytávkami. Nabídne podporu autonomního řízení, o které se bude starat senzor LiDAR netradičně vyjíždějící z přední kapoty. Dále například místo klik dveří jsou umístěny displeje citlivé na dotyk, auto by mělo pomocí senzorů samo rozpoznat příchod majitele, odemknout se a otevřít se. Rozpoznání uživatele také bude sloužit k nastavení vnitřku auta – správně se nastaví sedadlo, spustí se oblíbená hudba, nastaví se teplota, vůně a pokud automobil rozpozdná, že má uživatel „špatný den“, sedadla začnou masírovat.

Zpětná zrcátka budou aerodinamicky tvarovaná a odnímatelná – v případě schávelní úřady je budou moci majitelé vyměnit za kamerový systém. Samozřejmě bude automobil vybaven konektivitou LTE dostupnou po celém světě a bude zde i zabudovaná Wi-Fi. Zadní dveře se otevírají směrem dozadu a cestující mají možnost si sami regulovat zatemnění okýnek či prosklené střechy a mnoho dalšího. Faraday Future se po technologické stránce opravdu vytáhli.

Vůz by se měl dostat do prodeje v roce 2018 a již nyní se jej můžete předobjednat. Standardní rezervace je zdarma, přednostní rezervace stojí 5000 dolarů. Konečná cena není zatím známá, ale jistě bude vysoká. Více informací bychom se měli dočkat v březnu.

Na představení FF91 se můžete podívat na videu výše. V průběhu celé prezentace se však automobilka potýkala s několika problémy a je tedy otázka, nakolik jsou její sliby a plány reálné a jak je ovlivní současné vážné finanční problémy.

Zdroj: electrek.co

Jan Slovák

Autor Jan Slovák

Komentáře