Warning: require(StormTwitter.class.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 13

Warning: require(twitter-feed-for-developers-settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 14
Tesla Roadster 2. generace nakonec opravdu bude – NaBaterku.cz
Zavřít

Tesla Roadster 2. generace nakonec opravdu bude

roadster2

První vůz automobilky Tesla Motors nebyl Model S, ale Roadster. Předělaný Lotus Elise vyjel na silnice v roce 2008 jako plně elektrické sportovní vozidlo s dojezdem přes 300 km a zrychlením z 0 na 100 km/h za méně než 4 vteřiny. Na tu dobu nevídaná záležitost.  Avšak Roadsteru se celosvětově prodalo pouze 2450 kusů. Důvodů pro ne úplně očekávaný úspěch bylo spoustu: vysoká cena, vysoká hmotnost, nepřesvědčivé řízení a taky, tehdy ještě řídká síť nabíjecích stanic. Superchargery přišly na svět až v roce 2012.

Zdá se, ale že fanoušci sportovních vozů se můžou těšit. Bez dalších detailů Elon Musk tweetoval: „Za několik let, ale (Tesla Roadster g.2) bude:

Vezmeme-li v potaz, že Tesla Roadster byl skutečně pouze na elektřinu předělaný Lotus Elise a fakt, že dnešní Model S, tedy dvoutunový sedan, zrychlí z 0-100 km/h za méně než 2,5 vteřiny, je pravděpodobné, že by takhle sportovní vůz atakoval nejeden automobilový rekord.

Zdroj: motortrend.com

Komentáře