Warning: require(StormTwitter.class.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 13

Warning: require(twitter-feed-for-developers-settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 14
Přebere Faraday Future prvenství o nejrychlejší elektromobil? – NaBaterku.cz
Zavřít

Přebere Faraday Future prvenství o nejrychlejší elektromobil?

ff

Skalním fanouškům Tesly jistě nemusíme připomínat fakt, že Tesla Model S P100D se zapnutým „Ludicrous mode“ zvládne pokořit 100 km/h za 2.5 vteřiny. To je například stejně jako speciálně upravený supersport Bugatti Veyron. Ani to však zřejmě nebude Tesle stačit na prvenství ve světě elektromobilů.

Faraday Future aktuálně představuje svůj prototyp a na tzv. „drag“ vyzvali nejsilnější verzi Modelu S.
Zde krátké video:

Objektivitu snímku těžko ověřit, nicméně to vypadá, že prototyp Faraday Future byl rychlejší zhruba o polovinu délky auta – odhadujeme tedy zhruba 2.4 vteřiny. A to už by byla hodnota nejen nejrychlejšího elektromobilu, ale také nejrychlejšího sériově vyráběného auta vůbec.

Jistě, stále se jedná o prototyp, avšak vzhledem k nově připojeným investorům ve FF, je velice nadějné, že se brzy dočkáme relevantního konkurenta Modelu S.

Zdroj: YouTube

Komentáře