Warning: require(StormTwitter.class.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 13

Warning: require(twitter-feed-for-developers-settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 14
Google zakládá Waymo – vlastní značku samořídících aut – NaBaterku.cz
Zavřít

Google zakládá Waymo – vlastní značku samořídících aut

waymo_steve_mahan_1

Téměř 8 let se Google netajil tím, že vyvíjí vlastní řídící jednotky pro autonomní vozidla. Do teď se projekt nacházel „pod pokličkou“ holdingu Alphabet Inc. (mateřská společnost Googlu) v podskupině Google X. Společnosti, která se zaměřuje na výzkumné projekty.

Prototypy od Googlu již najezdily dohromady 2 až 3 miliony kilometrů a neustále se zlepšují. Neměly to vůbec snadné. Zpočátku i experti v oboru zpochybňovali, jak se může systém naučit např. rozpoznávat posunky policisty. Technologie se ale rostou exponencionálně a v posledních pár letech již je na stole spíše jiný problém.  Jak systém legislativně uvést na silnici již dnes. Funkčně je produkt již schopen komerčního použití.

Stále rychleji vyvíjející se svět autonomních vozidel přiměl představenstvo Alphabetu k radikálnímu rozhodnutí: buď z některých výzkumných projektů uděláme rychle business, nebo se danému problému již nebudeme věnovat. Není se čemu divit. Téměř všechny automobilky již mají své reálné plány, kdy a jak nasadí systémy samořídích vozů, a v případě pravděpodobně největšího průkopníka – Tesly se svým autopilotem, se již také čeká pouze na legislativní povolení.

Stále však není stoprocentně jasné, kterým směrem se přesně nově vzniklá společnost Waymo vydá. Jednak Google pracuje na zabudování samořídícího systému do vozů skupiny Fiat Chrysler, jednak ale tato smlouva nezavazuje Waymo od vzniku svého robotického auta od úplných základů.

Zdroj: medium.com

Komentáře