Warning: require(StormTwitter.class.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 13

Warning: require(twitter-feed-for-developers-settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 14
Tesla se minimálně 10 let nemusí bát o nedostatek zákazníků – NaBaterku.cz
Zavřít

Tesla se minimálně 10 let nemusí bát o nedostatek zákazníků

model-3-unveil

Automobilka Tesla Motors si vytyčila ambiciózní cíl dodat zákazníkům 500 000 vozů v roce 2018. S ohledem na německé konkurenty BMW, Audi a Mercedes-benz, kdy každá z těchto automobilek ročně prodá okolo 1,5 až 2 miliony vozů, se stále jedná pouze o čtvrtinu produkce. Jenomže Tesla ještě v roce 2015 prodala „jen“ 50 580 vozů, a to převážně Model S. V roce 2016, i za pomoci nového Modelu X, mají být dodávky těsně pod hranicí 100 000 kusů.

Kritici a odborníci v automobilovém průmyslu si vždycky pokládají stejnou otázku: Je trh skutečně připravený na tak velký odbyt elektromobilů značky Tesla?

Na první pohled složitá otázka, má velmi jednoduchou odpověď: Poptávka po Modelu 3 je ve skutečnosti ohromující. Žádné jiné automobilce se totiž nikdy v historii nepodařilo „prodat“ 400 000 kusů nového vozu, jenž má stát okolo 35 000 amerických dolarů (k dnešnímu dni 887 500 Kč) minimálně rok a půl před skutečnou dodávkou a hlavně: v ještě nedokončené verzi. Byť se nejedná o skutečný prodej, ale rezervaci pořadového čísla se zálohou 1 000 USD, pro auto, jenž málokdo viděl na živo a ani v samotné automobilce zatím neví přesně, jak bude vypadat interiér nebo kufr, je to opravdu úctyhodné číslo.

Zdroj: businessinsider.com

Komentáře