Warning: require(StormTwitter.class.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 13

Warning: require(twitter-feed-for-developers-settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 14
BMW i3 2018 – nový kabát s dojezdem delším až o polovinu – NaBaterku.cz
Zavřít

BMW i3 2018 – nový kabát s dojezdem delším až o polovinu

p90235871_highres_bmw-i3-garage-italia

V posledních měsících je stále více slyšet o inovacích vyráběných elektromobilů. Na rozdíl od konkurenčních VW e-Golf nebo Ford Focus Electric, o BMW i3 však nebylo mnoho novinek. Dle dostupných informací nová generace vozu nabídne nový tmavý design se zvýšeným dojezdem na jedno nabití až o 50%. Letos automobilka totiž již provedla vylepšení v podobě silnější baterie o kapacitě 33 kWh s dojezdem až 300 km místo současných 190 km (pouze v Evropě).

Vylepšenou i3 však pořád nelze srovnávat s konkurenty jako Chevrolet Bolet EV, Tesla Model 3 a nový Nissan LEAF, kteří disponují dojezdem nad 320 kilometrů a jejich prodej se očekává již v příštím roce. Díky tomu lze předpokládat, že to i3 bude mít v tomto směru celkem složité. Bude sice pravděpodobně disponovat 60 kWh baterií a dojezdem přesahujícím 320 km, to vše ale nejdřív v roce 2018.

BMW ale nesází pouze na svůj jediný elektromobil. Nedávno německá automobilka představila nové elektrické vozy pro výrobu, včetně SUV X3. Uvedení na trh se však nepředpokládá dříve než po roce 2020.

Zdroj: electrek.co

Komentáře