Warning: require(StormTwitter.class.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 13

Warning: require(twitter-feed-for-developers-settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/d/davidvete/www/nabaterku.cz/wp-content/plugins/oauth-twitter-feed-for-developers/twitter-feed-for-developers.php on line 14
Volkswagen jako největší výrobce elektromobilů v roce 2030 – NaBaterku.cz
Zavřít

Volkswagen jako největší výrobce elektromobilů v roce 2030

volkswagen-i-d-concept-front-three-quarter-e1475081177625

Nejen Dieselgate je původem nevídaných strukturálních změn ve skupině Volkswagen. V nově představené strategii zvané TRANSFORM 2025+ se značka orientuje na nové směry v automobilovém průmyslu. Nastupující elektromobilismus plánuje spojit s vyšší produktivou, jednoznačným titulem největší automobilky světa, a v konečném důsledku s vyšší provozní ziskovosti skupiny, která má vzrůst z 2% v roce 2015 na 4% v roce 2020, respektive 6% do roku 2025.

Představenstvo oznámilo, že transformace proběhne ve třech krocích. První krok bude probíhat do roku 2020 a půjde především o interní restrukturalizaci hlavní oblasti podnikání a všech subdodavatelských firem.

Ve druhém kroku, cíleném na rok 2025, už Volkswagen počítá s vrcholným postavením v oblasti elektrické mobility a s novou tváří chce být opět největší automobilkou světa. Z vnitřního pohledu půjde obzvláště o větší efektivitu výnosů. Toho má, kromě samotné výroby a vývoje automobilů, dosáhnout také uváděním nových služeb v oblasti mobility.

V letech 2025 až 2030 již Volkswagen počítá s elektromobily jako jádrem podnikaní značky. „V roce 2020 zahájíme naši velkou ofenzivu v oblasti elektromobilů. Jako velkosériový výrobce chceme zásadním způsobem přispět k průlomu elektricky poháněných vozidel na trhu. Nezaměříme se na okrajové produkty, ale přímo na střed automobilového trhu. Do roku 2025 chceme prodávat jeden milion elektromobilů ročně a být vedoucí značkou na světovém trhu s elektrickou mobilitou. Naše budoucí elektromobily budou novou obchodní značkou Volkswagenu,“ říká předseda představenstva značky Volkswagen, Dr. Herbert Diess.

Zdroj: volkswagen.cz

Komentáře